• Sun. Jan 23rd, 2022

AL2

…është media jote

Armando Broja mahnit edhe UEFA-n

Armando Broja po terheq vemendje cdo dite e me shume me paraqitjet e tij ne Premier League.Shpesh faqja e ketij kampionati apo mediat angleze nxjerin statistika dhe pyetje mbi sulmuesin…

Bajrami po shkelqen ne Serie A.Klubet e medha me syte nga shqiptari

Paraqitjet e mira te Nedim Bajramit me ekipin e Empolit nuk kane kaluar pa u vene re nga klubet e medha dhe mediat italiane. “Nje talent nga Seria A,ka fituar…

Mesazhi i Andi Liles:Demokratet jane te bashkuar,kemi vetem 1 kundershtar: Edi Ramen (video)

Ish-futbollisti i Kombetares Andi Lila ishte i ftuar mbreme ne emisionin “Procesi Sportiv” ne Top Channel. I pyetur gjate emisionit nga moderatori Manushi sesi e sheh gjendjen aktuale ne Partine…

Tuhel e bën të qartë: Broja është unik, po bëhet gjithnjë e më i fortë. Ka një arsye pse…

Armando Broja po zhvillon një sezon mjaft pozitiv në Premier Ligë. Sulmuesi është huazuar tek Sauthempton nga Çelsi dhe deri më tani ka shënuar 5 gola në kampionat. Këto paraqitje…

Një rast i dyshimtë, ja moviola e ndeshjes Tirana-Vllaznia (VIDEO)

Ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë u gjykua nga treshja më e mirë e FIFA-s, ku kryesor ishte Enea Jorgji. Në VAR, Meta e Rexha. Në fushë pati vetëm një rast…

Kumbulla mahnit Mourinhon:lojtari me i mire!

Roma u perball sot me Cagliarin dhe ne formacionin titullar rikthehej pas nje kohe te gjate Marash Kumbulla.Trajneri Mourinho nuk ishte i bindur nga lojtari i Kombtares tone,por pas paraqitjes…

Pallate te Fusha e Sportit, reagon Andi Lila: Z. Rama, Bashkia Tiranë është Republikë më vete që tjetërson pronën publike…(VIDEO)

Kryebashkiaku, Erion Veliaj, ka firmosur shkatërrimin e fushës së sportit pranë Fakultetit të Inxhinerisë, e njohur si kompleksi sportiv Dajti. E gjithë hapësira do të mbushet me pallate, që sipas…

ZYRTARE/ Vllaznia largon një futbollist! (FOTO)

Vllaznia mendon për merkaton në dalje, teksa është larguar zyrtarisht Arlind Kalaja. Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi shkodran ku njofton se ky “divorc” me 26-vjeçarin është bërë…

Pejiç rrëfen planet e merkatos së Kukësit: Do të marrim…

Nëse Kukësi është i dyti në kampi onat dhe ende në garë për titullin kampion, një meritë të veçantë e ka edhe ai që e kompozoi këtë skuadër me afrimet…

“Kandidimi i Shakos i futi frikën”, Prodani: Futbolli në “kënetë”, premtimet janë fushatë e pastër

Eduard Prodani thotë se vendimi i fundit i FSHF-së për të shtuar investimet te futbolli i moshave është pozitiv, por i diktuar nga kandidimi i Shakohoxhës për president të FSHF-së.…