• Sat. Jan 29th, 2022

AL2

…është media jote

Sport

  • Home
  • Nuk u miratua fondi nga Këshilli Bashkiak, flet sponsori i Vllaznisë:

Nuk u miratua fondi nga Këshilli Bashkiak, flet sponsori i Vllaznisë:

Sponsori i klubit shkodran, Alban Xhaferi, ka deklaruar dje për “Panorama Sport” se do të vazhdojë puna për ta bërë të mundur arritjen e gjuhës së përbashkët me Tatimet, në…

Vllazninë e minojnë 33 vota nga Këshilli Bashkiak, Voltana Ademi: Zhgënjim total, ky vendim nuk mund të…

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, mbeti shumë e zhgënjyer pas vendimit të Këshillit Bashkiak për çështjen e Vllaznisë. Në një prononcim ekskluziv për “Panorama Sport”, Ademi theksoi se nuk…

Marash Kumbulla: Andorra skuadër agresive, golin e ruajta!

Marash Kumbulla ishte një nga pak kuqezinjtë që folën për Supersport pas ndeshjes ndaj Andorrës, me mbrojtësin e Romës që vlerësoi paraqitjen e kombëtares pavarsisht suksesit minimal. “Besoj se duhet…

Kamberi: Pres me padurim debutimin me Shqipërinë

Është pajisur me pasaportë shqiptare në vitin 2019, është grumbulluar nga Edy Reja në muajin nëntor të këtij viti për ndeshjet me Amdorrën dhe Francën, në kuadër të kualifikueseve të…

Keidi Bare: Fushë e vështirë, vlerë kanë 3 pikët!

I kënaqur u shfaq në mikrofonin e Supersport pas ndeshjes ndaj Andorrës mesfushori Keidi Bare, jo vetëm për asistin por edhe për 3 pikët. “Më të rëndësishme janë 3 pikët.…

Lenjani: Nuk luajtëm mirë, ndaj Anglisë për të shkruar historinë!

Ermir Lenjani ishte heroi i Shqipërisë në transfertën ndaj Andorras. Në intervistën për Supersport, anësori i kuqezinjëve theksoi se Shqipëria nuk luajti shumë mirë ndaj Andorrës, por rëndësi kanë 3…

Edy Reja: Fitore e rëndësishme, menduam edhe për Anglinë

Shqipëria ka marrë fitoren e parë në kualifikueset e Botërorit duke mundur 0-1 Andorrën. Kuqezinjtë nuk kanë shkëlqyer për të përmbushur plotësisht pritshmëritë e tifozëve, por ajo që ka rëndësi…

Astrit Hafizi: As budallai nuk e mendonte mos marrjen e fitores ndaj Andorrës

Shqipëria ka marrë një fitore minimale 1-0 në Andorra, duke nisur me 3 pikë rrugëtimin për në kualifikueset e Botërorit 2022. Megjithatë loja e Kombëtares nuk ka bindur opinionin sportiv,…

Shqipëria mund Andorrën dhe sfidon Anglinë

Shqipëria ka fituar me rezultatin 1-0 kundër Andorrës dhe e nis mbarë fushatën eliminatore të Botërorit 2022 që do të luhet në Katar. Mjaftoi goli i Lenjanit në minutën e…