• Sat. Jan 29th, 2022

AL2

…është media jote

Sport

  • Home
  • Ergys Kaçe pranë largimit nga Partizani, ja ekipi që e do patjetër (FOTO)

Ergys Kaçe pranë largimit nga Partizani, ja ekipi që e do patjetër (FOTO)

Ergys Kaçe erdhi me bujë të madhe te Partizani. Të gjithë e kishim parë mesfushorin në ndeshjet e Kombëtares për mënyrën sesi luante dhe impaktin që kishte në fushë. Por…

Milionerët e Superiores, mësoni rrogat reale të yjeve në secilin klub. Partizani, Tirana e Vllaznia në podium

Të gjithë ne jemi kureshtarë për rrogat dhe pagesat e njëri-tjetrit, sidomos kohët e fundit. Për të qenë transparentë me publikun, kjo speciale ishte bërë më përpara se të plaste…

Shqipëra përballë Spanjës. Miqësore luksi për kuqezinjtë!

Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 26 mars të vitit 2022.Lajmin e ka bërë publik FSHF në faqen zyrtare .Kjo do të jetë ndeshja e…

Historike/ PAS Janina binjakëzohet me Akedemia Triuph, 3 lojtarë nisin provën tek ekipi grek (FOTO)

Akademia Triuph e cila drejtohet nga Endri Renxa dhe Andi Lila ditën e sotme arriti një bashkëpunim historik të binjakëzimit të akademive me ekipin legjendar grek PAS Janina ku dhe…

Geri Çipi: Isha pranë Chelsea, ndaj Anglisë mbaj mend duelet me Owen…

Geri Çipi ka qenë gjithnjë një personazh i veçantë, shpeshherë misterioz për mënyrën se si i bënte gjërat. Po, sepse ishte një nga qendërmbrojtësit më të mirë të plejadës së…

Futbollistja bën veprimin ekstrém, paguan njerëz për të dhùnuar…(FOTO)

Një situatë kaotike është krijuar te skuadra e vajzave të Paris Saint-Germain. Futbollistja Aminata Diallo është arréstuar këtë të mërkurë nga Polícia Rajonale e Versajës në kuadër të hetímeve për…

Ernest Muçi kthehet në ‘ping-pong’, Reja e largon sërish…

Ernest Muçi po përjeton një situatë me të vërtetë të pazakontë sa i përket grumbullimit të tij me fanellën kuqezi. Djaloshi i talentuar i cili në këtë edicion po spikat…

Rikthehet Strakosha, grupit i bashkohet edhe Kumbulla me Balajn…

Sfida e ditës së premte mes Anglisë dhe Shqipërisë do të jetë një takim interesant me një “Wembley” të mbushur plot. Një interesim shumë i madh edhe për faktin se…

Cikalleshi & Roshi para Anglisë: Shqipëria është rritur, në Uembli…(VIDEO)

Kombëtarja shqiptare po bëhet gati për të zhvilluar dy ndeshjet e fundit ndaj Anglisë dhe Andorrës. Fillimisht kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen e parë në stadiumin e Uemblit ndaj anglezëve…

Dobra dhe Selmani: Vlerësojmë kundërshtarët, jemi si vëllezër…(VIDEO)

Kombëtarja shqiptare U-21 po vijon përgatitjet intensive në Durrës për dy sfidat e nëntorit ndaj Sllovenisë dhe Kosovës në transfertë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Bushi do të luajnë fillimisht ndaj…