• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Kombetarja

  • Home
  • Geri Çipi: Isha pranë Chelsea, ndaj Anglisë mbaj mend duelet me Owen…

Geri Çipi: Isha pranë Chelsea, ndaj Anglisë mbaj mend duelet me Owen…

Geri Çipi ka qenë gjithnjë një personazh i veçantë, shpeshherë misterioz për mënyrën se si i bënte gjërat. Po, sepse ishte një nga qendërmbrojtësit më të mirë të plejadës së…

Ernest Muçi kthehet në ‘ping-pong’, Reja e largon sërish…

Ernest Muçi po përjeton një situatë me të vërtetë të pazakontë sa i përket grumbullimit të tij me fanellën kuqezi. Djaloshi i talentuar i cili në këtë edicion po spikat…

Rikthehet Strakosha, grupit i bashkohet edhe Kumbulla me Balajn…

Sfida e ditës së premte mes Anglisë dhe Shqipërisë do të jetë një takim interesant me një “Wembley” të mbushur plot. Një interesim shumë i madh edhe për faktin se…

Cikalleshi & Roshi para Anglisë: Shqipëria është rritur, në Uembli…(VIDEO)

Kombëtarja shqiptare po bëhet gati për të zhvilluar dy ndeshjet e fundit ndaj Anglisë dhe Andorrës. Fillimisht kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen e parë në stadiumin e Uemblit ndaj anglezëve…

Dobra dhe Selmani: Vlerësojmë kundërshtarët, jemi si vëllezër…(VIDEO)

Kombëtarja shqiptare U-21 po vijon përgatitjet intensive në Durrës për dy sfidat e nëntorit ndaj Sllovenisë dhe Kosovës në transfertë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Bushi do të luajnë fillimisht ndaj…

Elseid Hysaj: Nuk më bëjnë përshtypje kritikat negative, kam pasur interesim nga skuadra…(VIDEO)

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj ishte i ftuar në emsionin ‘’Sport News Plus’’ të moderatores Enxhi Biba në News 24, ku foli për grumbullimin e Shqipërisë, sfidën me Anglinë, elementet…

Veseli dhe Laçi: Besojmë te mrekullitë, ndaj Anglisë do…

Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej ditës së djeshme përgatitjet dhe stërvitjen në kuadër të dy ndeshjeve të fundit ndaj Anglisë dhe Andorrës, të vlefshme për kampionatin botëror “Katar 2022”.…

Ndeshja që Broja nuk do të harrojë gjithë jetën, shihni statistikat dhe vlerësimin për sulmuesin! (FOTO)

Amrando Broja la shenjën e tij të parë në Premier league dje, me golin e parë të shënuar në elitë duke veshur fanellën e Sauthempton, padyshim një ndeshje për të…

Klaus Gjasula i shkruan vogëlushit që preku zemrat e shqiptarëve: Më preku shumë…

Imazhi më i mirë për të përshkruar ndjesinë e tifozëve shqiptarë pas ndeshjes me Poloninë është ajo që ofrohet nga vogëlushi i Luginës. Amar Hasani do të dëshpërohej dhe nisi…

Kombëtarja vatér ínfektímí, dy kuqezinj të tjerë rezultojnë të prékur nga COVID-19! (FOTO)

Kombëtarja shqiptare u shndërrua në një vatër infektimi, pasi të parët që rezultuan pozitivë ndaj Covid-19 ishin dy përfaqësues të klubit të Tiranës, Erjon Hoxhallari dhe fizioterapisti Arzen Voci, të…