• Sat. Jan 29th, 2022

AL2

…është media jote

Futbolli Shqiptar

  • Home
  • Latifi: I lumtur tek Vllaznia por dua të iki…(VIDEO)

Latifi: I lumtur tek Vllaznia por dua të iki…(VIDEO)

Liridon Latifi ishte protagonist absolut i Vllaznisë në ndeshjen ndaj Dinamos dhe u zgjodh më i miri i sfidës. Ja intervista e tij në “Gol pas Goli”: E ndjeni presionin…

Spektakël, 9 gola dhe polemika, Vllaznia mposht Dinamon në “Loro Boriçi” (VIDEO)

Spektakël, raste pa fund, VAR, penallti, polemika dhe plot 9 gola në Vllaznia-Dinamo, një nga sfidat që i mungonte prej vitesh elitës së futbollit shqiptar dhe që përmbushi e tejkaloi…

Ish-kapiteni Gilman Lika: Vllaznia ka probleme, momenti për…

Gilman Lika, ish-kapiteni I Vllaznisë, mendon se ndeshja ndaj Dinamos është e duhura ku ekipi kuqeblu të tregojë vlerat që ka. Në “Sport News Plus” ai shpjegoi se pse shihte…

Te Partizani një orë mbledhje pas ndeshjes, ja çfarë i tha Olsi Rama lojtarëve pas barazimit me Kukësin

Kanë kaluar 5 javë në Kategorinë Superiore dhe Partizani ende nuk e ka marrë fitoren e parë. Një skuadër që është ndërtuar sërish për titullin kampion, nuk e mendonte një…

Rikthehet Vllaznia-Dinamo, sa shumë histori dhe lavdi, java e 5-të mbyllet me një supersfidë

9 vjet në Superiore pa një Dinamo-Vllaznia është vërtetë shumë por një prej klasikeve të futbollit shqiptar do të rikthehet këtë të hënë për të shpalosur dhe një herë historinë…

Daja: Kukësi luajti për barazim. Ja çfarë i kërkova gjyqtarit! Longo: Kukësi im si Napoli i Sarrit! (VIDEO)

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja, ka shpjeguar se barazimi i sotëm ndaj Kukësit ishte rezultat i pranueshëm, edhe pse skuadra e tij bëri atë që duhej kundër verilindorëve në kërkim…

Tafas bën heroin në fund, Partizanit i duhet të presë për fitoren e parë

Nuk ka fitues në “Air Albania”, me Partizanin e Kukësin që ndajnë nga një pikë falë barazimit 1-1 në një përballje ku të dy skuadrat shfaqën më shumë frikë për…

Ja formacionet e mundshme në Partizani-Kukësi dhe Tirana- Teuta (FOTO)

Sot në orën 16:45 do të zhvillohet super ndeshja, Partizani-Kukësi e cila do të zhvillohet në stadiumin “AIR Albania”. Duket se trajneri Daja ka vendosur për formacionin dhe do të…