• Sat. Jan 29th, 2022

AL2

…është media jote

Futbolli Shqiptar

  • Home
  • Egnatia abonon Partizanin me barazimet, Kastrioti ‘kockë e fortë’ për teutën (VIDEO)

Egnatia abonon Partizanin me barazimet, Kastrioti ‘kockë e fortë’ për teutën (VIDEO)

Partizani vazhdon ende të vuajë. Të kuqtë nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 me Egnatian në ‘’Air Albania’’ duke thelluar dhe më tej krizën që i ka kapluar.…

Lojtari i Kombëtares jep lajmin e madh, bëhet baba për herë të parë! (FOTO)

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Odise Roshi ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shum të rëndësishëm. Mesfushori ka ndarë me ndjékësit e tij një foto ku është bërë baba. Në…

Goli pas 4 minutash pritjeje, ja moviola e sfidës Dinamo-Kukësi (VIDEO)

Goli i Kukësit në minutën e 28-të mori katër minuta për t’u konfirmuar nga sistemi VAR. Në fakt, pamjet filmike nuk ishin të qarta, edhe pse nga pozicioni ku jepej…

“Buzëqesh” Brdariç, ylli i Vllaznisë i gatshëm për takimin ndaj Tiranës (FOTO)

Mungesa e mesfushorit Ardit Krymi në ndeshjen ndaj Kukësit ia prishi jo pak planet trajnerit Tomas Brdariç. Një natë para ndeshjes së luajtur në Rrogozhinë, Krymi ka pasur probleme shëndetësore…

Stadiumi “Air Albania”, një biznes që klubeve u kushton shumë…

Tiranës, por dhe çdo skuadre tjetër që luan në “Air Albania” i kushton shumë stadiumi i ri. Bardheblutë, të kuqtë dhe çdo ekip tjetër që dëshiron të marrë me qira…

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë (FOTO)

Futbolli shqiptar në zi. Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare një nga emrat e shquar të ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1960, Nikoll Gjergji. Këtë lajm e ka…

Renditja e përditësuar nga UEFA, ja ekipet më të mira shqiptare!

UEFA ka përditësuar listën e ekipeve në bazë të renditjeve, paraqitjeve dhe fitimin e trofeve. Normalisht sytë janë nga ekipet shqiptare që ende nuk po arrijnë të çajnë dot në…

Rrëfimi i Grent Halilit/ Ish-lojtari i Tiranës tregon pse u tërhoq: Si bir i presidentit më shumë jam penalizuar

Grent Halili rrëfen përse e la futbollin në moshën 23 vjeçare duke u tërhequr nga klubi i futbollit që president ka të atin. Ja intervista që ish lojtari i Tiranës…

Prapaskenat e një krize! Daja kris marrëdhëniet me Partizanin!

Humbja në derbin kundër Tiranës ka trazuar tepër ujërat te Partizani. Stoli i trajnerit Ilir Daja është më i lëkundur se kurrë dhe situata në kampin e kuq nuk duket…

Ja arbitrat e parë të shpallur “non grata” për këtë sezon në Superligë (VIDEO)

Kategoria Superiore është kthyer në “orgjinë” sa u përket kontestimeve ndaj gjykimeve, ndonëse në këtë sezon është aplikuar sistemi VAR, që i ka shpëtuar në disa raste “xhaketat e zeza”.…