• Sat. Jan 22nd, 2022

AL2

…është media jote

Futboll

  • Home
  • Kamberi: Pres me padurim debutimin me Shqipërinë

Kamberi: Pres me padurim debutimin me Shqipërinë

Është pajisur me pasaportë shqiptare në vitin 2019, është grumbulluar nga Edy Reja në muajin nëntor të këtij viti për ndeshjet me Amdorrën dhe Francën, në kuadër të kualifikueseve të…

Keidi Bare: Fushë e vështirë, vlerë kanë 3 pikët!

I kënaqur u shfaq në mikrofonin e Supersport pas ndeshjes ndaj Andorrës mesfushori Keidi Bare, jo vetëm për asistin por edhe për 3 pikët. “Më të rëndësishme janë 3 pikët.…

Lenjani: Nuk luajtëm mirë, ndaj Anglisë për të shkruar historinë!

Ermir Lenjani ishte heroi i Shqipërisë në transfertën ndaj Andorras. Në intervistën për Supersport, anësori i kuqezinjëve theksoi se Shqipëria nuk luajti shumë mirë ndaj Andorrës, por rëndësi kanë 3…

Edy Reja: Fitore e rëndësishme, menduam edhe për Anglinë

Shqipëria ka marrë fitoren e parë në kualifikueset e Botërorit duke mundur 0-1 Andorrën. Kuqezinjtë nuk kanë shkëlqyer për të përmbushur plotësisht pritshmëritë e tifozëve, por ajo që ka rëndësi…

Astrit Hafizi: As budallai nuk e mendonte mos marrjen e fitores ndaj Andorrës

Shqipëria ka marrë një fitore minimale 1-0 në Andorra, duke nisur me 3 pikë rrugëtimin për në kualifikueset e Botërorit 2022. Megjithatë loja e Kombëtares nuk ka bindur opinionin sportiv,…

Shqipëria mund Andorrën dhe sfidon Anglinë

Shqipëria ka fituar me rezultatin 1-0 kundër Andorrës dhe e nis mbarë fushatën eliminatore të Botërorit 2022 që do të luhet në Katar. Mjaftoi goli i Lenjanit në minutën e…