• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Politike

  • Home
  • Andi Lila zbulon për ‘kë i rreh zemra’ mes politikës dhe sportit! (VIDEO)

Andi Lila zbulon për ‘kë i rreh zemra’ mes politikës dhe sportit! (VIDEO)

Andi Lila ishte i ftuari i radhës në “Breaking” në emisionin më të ri informativ në Top News, i cili i mundëson publikut shqiptar marrjen e informacionit në një kohë…

Sali Berisha: Basha më telefonoi gjysmë ore para, nesër do të jem në kuvend!

Ish Kryeministri Sali Berisha tha në emisionin “Opinion” se është telefonuar nga Lulzim Basha vetëm gjysmë ore para se ai të njoftonte publikisht largimin e Berishës nga grupi parlamentar i…

I përjashtuar nga PD, Sali Berisha: Do të krijoj aleancë me çdo demokrat

I përjashtuar tashmë nga grupi parlamentar i PD, deputeti Sali Berisha tha në një lidhje në emisionin “Opinion” se do të marri çdo aksion për të vendosur sovranitetin e PD.…

Berisha ‘non grata’, Basha: Ky ka qenë një nga vendimet më të vështira për mua. Berisha nuk do të jetë anëtar i grupit të PD deri në zbardhjen e plotë të vendimit të DASH

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk do të jetë në parlament. Vendimi i papritur u bë publik mbrëmjen e sotme nga kreu i PD Lulzim Basha. Basha tha se PD është partia…

“Më shumë mundësi punësimi”, mes të rinjve, Majlinda Bregu jep lajmin e mirë

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka zhvilluar së fundmi një takim më një grup të rinjsh, ku dhe ka dhënë një lajm shumë të mirë.…

E papritur: “Ballist” Morina i uron mirëseardhjen Goran Bregoviçit!

Ismail Morina ose i njohur si Ballist Morina, i ka habítur të gjithë me një status të fundit në rrjete sociale. Ndonëse të gjithë shqiptarët janë kundër, ai i ka…

Andi Lila reàgon ne lidhje me aksìdentìn e tmerrshëm në Kroaci: Jam pranë familjeve e të plàgosurve dhe atyre hùmbën njerëzit e zemres

Me hìdhèrim, sot 10 shqiptar hùmbën jetën dhe 30 u plàgosën në një aksìdent tràgjìk. Ata kthèheshin nga Gjermania për të takuar familjet. Ata nuk udhètonin me avion sepse bileta…

Basha apo Berisha? Andi Lila zgjedh të preferuarin e tij mes tyre (VIDEO)

Programi “Top Talk” është i mbështetur në konceptin e intervistimit të një personazhi të vetëm për temën më të rëndësishme të ditës. Intervista e trajtuar është projektuar me minutazh të…

Partia Demokratike shpall listën fituese, kush janë anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar, mbeten jashtë Harxhi e Ristani

Partia Demokratike ka shpallur këtë mesditë listën fituese të anëtarëve të Këshillit Kombëtar. PD ka bërë të ditur emrat e 300 anëtarëve, që do të jenë në Këshillin Kombëtar të…

Numërimi i votave për Këshillin Kombëtar të PD, Gjana: Jemi ende në proces, nga 300 anëtarë 90 do të jenë gra e 45 pjesëtarë të forumit rinor.

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, nëpërmjet një deklarate për mediat, ka treguar ecurinë e deritanishme të procesit të numërimit për anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar. Sipas…