• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Pikante

  • Home
  • Futbollistja bën veprimin ekstrém, paguan njerëz për të dhùnuar…(FOTO)

Futbollistja bën veprimin ekstrém, paguan njerëz për të dhùnuar…(FOTO)

Një situatë kaotike është krijuar te skuadra e vajzave të Paris Saint-Germain. Futbollistja Aminata Diallo është arréstuar këtë të mërkurë nga Polícia Rajonale e Versajës në kuadër të hetímeve për…

Latifi humbet toruan, shikoni reagimin shpërthyes pas zëvendësimit nga trajneri Brdariç (VIDEO)

Vllaznia nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 me Egnatian në sfidën e luajtur mesditën e sotme, duke sjellë një krizë rezultatesh te skuadra shkodrane. Vëmendjen e mori një episod…

Një tifoz i vetëm bëri ultrasin për Teutën, në tribuna më shumë se mbështetës kishte… staf të Vllaznisë

Ndeshja e sotme mes Teutës dhe Vllaznisë, ka vazhduar rrugëtimin e pazakontë të skuadrave shqiptare, duke çuar durrsakët pritës në Shkodër për shkak të problemeve me stadiumin e tyre. Kjo…

Ish-presidenti i Partizanit dedikim rrëqethës te birit që ka humbur: 17 vjet më parë…(FOTO)

Ish-presidenti i Partizanit, Albert Xhani po bëhet gjithmonë e më aktiv në publik. Tashmë, me një profil në “Facebook”, ai reagon në lidhje me të kaluarën dhe të tashmen e…

Ishte një nga mungesat e mëdha të Kombëtares ndaj Polonisë, Gjasula mesazh tifozëve: Faleminderit për mbështetjen, shihemi në…

Klaus Gjasula ishte një ndër mungesat e mëdha për Kombëtaren shqiptare për ndeshjen ndaj Polonisë, ku kuqezinjtë humbën 0-1 në stadiumin “AIR Albania”, të vlefshme për fushatën kualifikuese të Botërorit…

STUDIMI/ Yjet e të ardhmes kuqezi, vlerat e Brojës dhe Kumbullës vazhdojnë të rriten (FOTO)

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka bërë një rinovimit të brezit, me shumë lojtarë të rinj që janë bërë pjesë e saj, por duket qartësisht që në epiqendër të projektit të…

Shihni festën e presidentit të Federatës Polake në dhomat e zhveshjeve në “Air Albania”: “Zotërinj, e kemi në dorë ku*vën”! (VIDEO)

Ndeshja ndaj Shqipërisë ka qenë padyshim e rëndësisë maksimale për Poloninë. Një rezultat negativ do të nxirrte polakët nga loja dhe për ta ishte frymëmarrje kur siguruan tre pikët në…

Çfarë nuk u pa nga TV / Reja i nervozuar dhe Bajrami del duke bërtitur. Tifozët duan vetëm Brojën!

Shqipëri-Poloni u mbyll në mënyrë të shëmtuar pas një  ndërprerjeje loje që zgjati rreth 15 minuta. Edhe pse tifozët meritojnë notën 10 për mbështetjen që i japin Kombëtares, duke e…

Reagimi i FSHF-së: Provokuan tifozët polakë, po monitorohemi nga….

Vjen edhe reagimi zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit në lidhje me incidentet që ndodhën në “Air Albania” në sfidën me Poloninë. Qeveria e futbollit shqiptar kujton opinionin publik se…

Serbi-Shqipëri/ Incídentet e Beogradit, “Autochthonous” bën 7 vjeç (FOTO+VIDEO)

Sot, flamuri “Autochthonous” bën 7 vjeç. Më 14 tetor 2014, në stadiumin e Beogradit, ky flamur u valëvit i lirë gjatë ndeshjes Serbi–Shqipëri, e cila u ndërpre dhe dégjéneroi në…