• Mon. Jan 24th, 2022

AL2

…është media jote

admin

  • Home
  • Berisha dhe Reja një zëri: T’ua bëjmë të vështirë, jemi gati për rezultat pozitiv!

Berisha dhe Reja një zëri: T’ua bëjmë të vështirë, jemi gati për rezultat pozitiv!

Është e tepërt të vësh në diskutim forcën e Anglisë, kundërshtares së radhës së Shqipërisë në eliminatoret e Botërorit. Kapiteni Etrit Berisha, në konferencën për shtyp para kësaj sfidë, premtoi…

Elseid Hysaj pranë kalimit tek Milan?

Shanset që Elseid Hysaj të zgjas kontratën me Napolin janë shumë të pakta, ndërsa marrëveshja aktuale skadon në 30 qershor të 2021. Menaxheri Xhuifredi po punon për të gjetur një…

Arbitri i anuloi golin historik ndaj Anglisë, rrëfehet Demollari: Ju tregoj çfarë më tha arbitri…

26 prill 1989, mbrëmje tipike britanike, në Uembli, AngliShqipëri, minuta e 42-të, mijëra spektatorë në mitikun londinez do të heshtin. Në tabelën gjigante elektronike do të shkëlqejë fjala “Goal,Goal”, e…

Tallje me tifozët! Hapen stadiumet… për qeverinë!

Tifozët nuk lejohen të jenë të pranishëm në stadium për të ndjekur ndeshjen ndaj Anglisë, por edhe skuadrat e kampionatit shqiptar. Qeveria ka refuzuar kërkesën e FSHF-së për të pasur…

Kaosi në Shkodër, ja plani B i Vllaznisë për të shkuar në Europë

Vllaznia duket se do ta ketë tejet të vësh tirë që për 3 ditë të gjejë akordin me Drejtorinë e Tatimeve, për më tepër kur bëhet fjalë për një shumë prej…

Ndahet nga jeta humoristi i njohur kosovar, zbulohet e shkuara e tij si futbollist me…

Sot u bë i ditur lajmi i ndarjes nga jeta të humoristit të njohur kosovar, Rasim Thaçi. Thaçi i njohur me emrin e artit “Cima”, dështoi në betejën kundër Covid-19…

Jashanica te Tirana? Ja çfarë zbulon gazetari i njohur

Kosta Grillo ka qenë i ftuar ditën e sotme në emisionin “Sport Magazine“ në “Ora News“, të moderuar nga Altin Sulçe, ku ka zbuluar një objektiv të bujshëm të Tiranës.…

Rudi Vata reagon ashpër: Të largohet Reja nëse doni ndryshimin në Kombëtare!

Rudi Vata mendon se trajneri Edi Reja nuk ka se çfarë t’i japë më Kombëtares. Për ish-kapitenin kuqezi, bashkë me italianin duhet të ikin edhe drejtuesit e FSHF-së, në mënyrë…

Nuk u miratua fondi nga Këshilli Bashkiak, flet sponsori i Vllaznisë:

Sponsori i klubit shkodran, Alban Xhaferi, ka deklaruar dje për “Panorama Sport” se do të vazhdojë puna për ta bërë të mundur arritjen e gjuhës së përbashkët me Tatimet, në…

Vllazninë e minojnë 33 vota nga Këshilli Bashkiak, Voltana Ademi: Zhgënjim total, ky vendim nuk mund të…

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, mbeti shumë e zhgënjyer pas vendimit të Këshillit Bashkiak për çështjen e Vllaznisë. Në një prononcim ekskluziv për “Panorama Sport”, Ademi theksoi se nuk…