• Mon. Jan 24th, 2022

AL2

…është media jote

Month: January 2022

  • Home
  • Nedim Bajrami shenon edhe ndaj Romes

Nedim Bajrami shenon edhe ndaj Romes

Nedim Bajrami po zhvillon nje sezon fantastik me Empolin. Fantazisti 22 vjecar shenoi edhe sot ndaj Romes nje gol te bukur,teksa ky ishte goli i 9 per kete sezon me…

Amir Rrahmani shenon ne fitoren e Napolit

Napoli arriti sot fitoren e radhes 4-1 ne ndeshjen ndaj Salernitana. Ne kete ndeshje shenoi goli edhe Amir Rrahmani.Mbrojtesi jo vetem qe po zhvillon paraqitje te mira por arriti te…

Pep Guardiola vlereson Brojen: i pandalshem!

Southampton i Armando Brojes arriti te ndale vrullin e Manchester City ne kampionat.Ndeshja u mbyll ne barazim dhe sulmuesi shqiptar ishte nje nga me te dalluarit.Elozhet nuk munguan edhe nga…

Armando Broja provon forcen perballe kampioneve te Anglise

Armando Broja do ta te mase sot forcat ndaj kampioneve te Anglise.Southampton do te perballet me Manchester City ne shtepi Sulmuesi kuqezi do te nise kete takim nga minuta e…

Marash Kumbulla fiton besimin e trajnerit Mourinho

Marash Kumbulla ka fituar besimin e trajnerit MourinhoNe 2 ndeshjet e fundit qe eshte aktivizuar titullar,mbrojtesi shqiptar ka qene nga me te miret ne fushe duke shenuar edhe 1 gol…

FIFA nxjerr rregullat e reja për merkaton e futbollistëve

FIFA ka vendosur të bëjë një revolucion përsa i përket merkatos. Federata ka përcaktuar një rregull të ri në huazimet e lojtarëve. Synimi kryesor është promovimi i lojtarëve të rinj,…

Armando Broja ne dileme:Chelsea apo Southampton?

Armando Broja duket se po kthehet ne ceshtje ne kampionatin anglezSouthampton dhe tifozet e tij jane me shume se te kenaqur me sulmuesin,dhe po perpiqen qe ta kene ate ne…

Strakosha drejt largimit nga Lazio

Gardiani Shqiptar Thomas Strakosha ka mundesi te largohet nga Lazio kete vere.Portierit i mbaron kontrata me ekipin kryeqytetas dhe ofertat nuk mungojne Se fundmi Strakosha eshte rikthyer titullar me ekipin…

Andi Lila i kunderpergjigjet Rames:Futbolli s’eshte loje rrugecesh

Ish-futbollisti i Kombetares Andi Lila ishte i ftuar mbreme ne emisionin “Procesi Sportiv”.Ne emision u shfaq kronika ne te cilen kryeministri Rama zhvlereson futbollin shqiptar duke e quajtur nje futboll…

Vedat Muriqi drejt transferimit ne Rusi

Sulmuesi Vedat Muriqi mesa duket do te nderroje ekip. Pasi tek Lazio nuk po merr hapesirat e duhura ai po shqyrton ofertat e tjera ne drejtim te tij.Lajmet e lidhin…