• Tue. Jan 25th, 2022

AL2

…është media jote

Kallaku mbetet në Supelrigë, pritet zyrtarizimi tek…(FOTO)

Byadmin

Dec 31, 2021

Sherif Kallaku te Partizani është vetëm çështje ditësh. Marrëveshja për huazimin e fantazistit të kombëtares shqiptare te të kuqtë e kryeqytetit është arritur me Lokomotivën e Zagrebit që pas huazimit 6-mujor të Kallakut te Teuta, ka vendosur që për pjesën e dytë të këtij sezoni ta lejë sërish lojtarin të luajë në Kategorinë Superiore, por tashmë te Partizani.

Burime të Supersport bëjnë me dije se transferimi i Kallakut te Partizani do të zyrtarizohet ditën e hënë me lojtarin që do dalë menjëherë në stërvitje me të kuqtë kryeqytetas.

Për Kallakun u përfol edhe për një transferim të mundshëm te Laçi dhe te Dinamo në huazim por në fund futbollisti zgjodhi të kuqtë.

Partizani godet në shenjë, Sherif Kallaku vishet i kuq

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *