• Sat. Jan 29th, 2022

AL2

…është media jote

Month: December 2021

  • Home
  • Kallaku mbetet në Supelrigë, pritet zyrtarizimi tek…(FOTO)

Kallaku mbetet në Supelrigë, pritet zyrtarizimi tek…(FOTO)

Sherif Kallaku te Partizani është vetëm çështje ditësh. Marrëveshja për huazimin e fantazistit të kombëtares shqiptare te të kuqtë e kryeqytetit është arritur me Lokomotivën e Zagrebit që pas huazimit…

Partizani gjen pasuesin e Dajës, pritet vetëm zyrtarizimi

Pas largimit të Ilir Dajës, Partizani vijon të stërvitet nën drejtimin e ndihmësit të tij, Reinaldo Kalari, ndërsa drejtuesit po punojnë për të gjetur trajnerin që do të drejtojë skuadrën…

Armand Duka uron shqiptarët, në pritje të 2022: “I bëjmë realitet ato objektiva që duken utopike”!

Armand Duka ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Presidenti i FSHF ka uruar shqiptarët duke treguar se një vit i rëndësishëm i pret në pjesën e futbollit. “Të…

Ergys Kaçe pranë largimit nga Partizani, ja ekipi që e do patjetër (FOTO)

Ergys Kaçe erdhi me bujë të madhe te Partizani. Të gjithë e kishim parë mesfushorin në ndeshjet e Kombëtares për mënyrën sesi luante dhe impaktin që kishte në fushë. Por…

Milionerët e Superiores, mësoni rrogat reale të yjeve në secilin klub. Partizani, Tirana e Vllaznia në podium

Të gjithë ne jemi kureshtarë për rrogat dhe pagesat e njëri-tjetrit, sidomos kohët e fundit. Për të qenë transparentë me publikun, kjo speciale ishte bërë më përpara se të plaste…

Shqipëra përballë Spanjës. Miqësore luksi për kuqezinjtë!

Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 26 mars të vitit 2022.Lajmin e ka bërë publik FSHF në faqen zyrtare .Kjo do të jetë ndeshja e…

Historike/ PAS Janina binjakëzohet me Akedemia Triuph, 3 lojtarë nisin provën tek ekipi grek (FOTO)

Akademia Triuph e cila drejtohet nga Endri Renxa dhe Andi Lila ditën e sotme arriti një bashkëpunim historik të binjakëzimit të akademive me ekipin legjendar grek PAS Janina ku dhe…

Andi Lila dhe Sindikata e Futbollistëve Profesionistë gëzon me dhurata fëmijët e ‘Zyber Hallullit’

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare e Solidaritetit Njerëzor, Sindikata e Futbollistëve Profesionistë e mbështetur nga Akademia Triumph ka dhuruar gëzim për fëmijët e shtëpisë së fëmijëve “Zyber Hallulli”. Ish-futbollisti i…