• Tue. Jan 25th, 2022

AL2

…është media jote

Month: November 2021

  • Home
  • Geri Çipi: Isha pranë Chelsea, ndaj Anglisë mbaj mend duelet me Owen…

Geri Çipi: Isha pranë Chelsea, ndaj Anglisë mbaj mend duelet me Owen…

Geri Çipi ka qenë gjithnjë një personazh i veçantë, shpeshherë misterioz për mënyrën se si i bënte gjërat. Po, sepse ishte një nga qendërmbrojtësit më të mirë të plejadës së…

Futbollistja bën veprimin ekstrém, paguan njerëz për të dhùnuar…(FOTO)

Një situatë kaotike është krijuar te skuadra e vajzave të Paris Saint-Germain. Futbollistja Aminata Diallo është arréstuar këtë të mërkurë nga Polícia Rajonale e Versajës në kuadër të hetímeve për…

Ernest Muçi kthehet në ‘ping-pong’, Reja e largon sërish…

Ernest Muçi po përjeton një situatë me të vërtetë të pazakontë sa i përket grumbullimit të tij me fanellën kuqezi. Djaloshi i talentuar i cili në këtë edicion po spikat…

Rikthehet Strakosha, grupit i bashkohet edhe Kumbulla me Balajn…

Sfida e ditës së premte mes Anglisë dhe Shqipërisë do të jetë një takim interesant me një “Wembley” të mbushur plot. Një interesim shumë i madh edhe për faktin se…

Cikalleshi & Roshi para Anglisë: Shqipëria është rritur, në Uembli…(VIDEO)

Kombëtarja shqiptare po bëhet gati për të zhvilluar dy ndeshjet e fundit ndaj Anglisë dhe Andorrës. Fillimisht kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen e parë në stadiumin e Uemblit ndaj anglezëve…

Dobra dhe Selmani: Vlerësojmë kundërshtarët, jemi si vëllezër…(VIDEO)

Kombëtarja shqiptare U-21 po vijon përgatitjet intensive në Durrës për dy sfidat e nëntorit ndaj Sllovenisë dhe Kosovës në transfertë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Bushi do të luajnë fillimisht ndaj…

Elseid Hysaj: Nuk më bëjnë përshtypje kritikat negative, kam pasur interesim nga skuadra…(VIDEO)

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj ishte i ftuar në emsionin ‘’Sport News Plus’’ të moderatores Enxhi Biba në News 24, ku foli për grumbullimin e Shqipërisë, sfidën me Anglinë, elementet…

Presidenti i Vllaznisë i “shkul veshin” Latifit dhe Brdariç: Mos bëjmë deklarata sikur…

Situata e Vllaznisë ka filluar të bëhet shqetësuese për tifozët kuqeblu, të cilët në rrjetet sociale kanë shpërthyer në kritika pas barazimit të sotëm ndaj Egnatias. Sikur të mos mjaftonte…

Veseli dhe Laçi: Besojmë te mrekullitë, ndaj Anglisë do…

Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej ditës së djeshme përgatitjet dhe stërvitjen në kuadër të dy ndeshjeve të fundit ndaj Anglisë dhe Andorrës, të vlefshme për kampionatin botëror “Katar 2022”.…

Ua mbylli gojën serbëve, Beqiri: Ky është boksi i vërtetë, jo ‘show’

Me medaljen e bronzit të fituar në Kampionatin Botëror të Bòksit, Alban Beqiri shënoi rezultatin më të lartë të të gjitha kohërave për Shqipërinë në këtë sport. Bòksieri shqiptar ia…