• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Renditja e përditësuar nga UEFA, ja ekipet më të mira shqiptare!

Byadmin

Oct 29, 2021

UEFA ka përditësuar listën e ekipeve në bazë të renditjeve, paraqitjeve dhe fitimin e trofeve.

Normalisht sytë janë nga ekipet shqiptare që ende nuk po arrijnë të çajnë dot në arenën ndërkombëtare.

Shkëndija është skuadra më e mirë shqiptare e cila renditet në vendin e 132 ndërsa skuadra më e mirë e Superiores është Laçi që mban vendin e 193.

Pas Laçit vendin e tretë e zë Kukësi. Verilindorët renditen në vendin e 214, 6 pozicione më shumë se Drita e Kosovës.

Vetëm vendi i 227 për kampionët e Shqipërisë, Teutën, ndërsa Partizani renditet në vendin e 281,

Skënderbeu në të 290, Tirana në të 351  , Vllaznia në të 405 dhe Luftëtari në vendin e 406.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *