• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Covid-19 nuk mjaftoi, telashe të tjera për Hoxhallarin para derbit ndaj Partizani!

Byadmin

Oct 20, 2021

Hoxhallari, probleme me kaviljen para derbit Kapiteni i Tiranës, Erjon Hoxhallari, dje nuk u stërvit me skuadrën, madje as nuk kreu ushtrimet e relaksit.

Një dëmtim në kavilje e la jashtë. Këmba i ishte fryrë dhe stafi vendosi që ta linte pushim.

Gjithsesi, lojtari nuk rrezikon sfidën me Partizanin, sepse mjekët japin garanci që mbrojtësi do të jetë gati.

Hoxhallari: Koha do tregojë kush është Tirana, uroj të mos kemi dëmtime -  Abc News

Hoxhallari ishte lojtari i vetëm nga ata që dolën me COVID që luajti 90 minuta.

Shehi vendosi ta aktivizonte nga minuta e parë, sepse ai ishte futbollisti më në gjendje, plus që kërkonte një forcë të madhe në mesfushë.

Hoxhallari prej më shumë se një viti është në orbitën e Kombëtares. Ai merr ftesë rregullisht nga kuqezinjtë dhe është titullar tek ekipi i Tiranës, ndërsa së bashku me Likën e Muçën janë tre më të vjetrit e skuadrës. Aktualisht, 25 herë kampionët janë në vendin e parë të renditjes së Kategorisë Superiore.

Dy skuadra greke kërkojnë Hoxhallarin, Tirana pret rinovimin e Karabecit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *