• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Tafas bën heroin në fund, Partizanit i duhet të presë për fitoren e parë

Byadmin

Oct 17, 2021

Nuk ka fitues në “Air Albania”, me Partizanin e Kukësin që ndajnë nga një pikë falë barazimit 1-1 në një përballje ku të dy skuadrat shfaqën më shumë frikë për të mos humbur, sesa guxim për të marrë tre pikët, gjë që reflektohej edhe nga rastet e pakta të shënimit, e gabimet e shumta në mesfushë.

Pjesa e parë u karakterizua nga problemet teknike, ku fillimisht u raportua një problem në sistemin VAR dhe për disa minuta loja vijoi pa të, ndërsa më pas pati edhe një ndërprerje 3-minutëshe për shkak të fikjes së prozhektorëve të stadiumit, megjithatë skuadrat u rikthyen në dhomat e zhveshjes në barazim pa gola.

Edhe pjesa e dytë pati ritëm të lartë, por shumë gabime dhe pak raste shënimi, me përjashtim të një 5-minutëshi “të çmendur” ku Partizani gjeti avantazhin dhe flirtoi me të dytin, ndërsa më pas Kukësi barazoi pas një kundërsulmi perfekt me brazilianin Feijao, që ashtu si ndaj Teutës dy javë më parë, festoi sërish me simbolin shqiptar të Shqiponjës, duke konfirmuar përshtatjen perfekte në vendin tonë.

Vërshëllima finale e arbitrit la në fuqi rezultatin 1-1, me Partizanin që do të duhet të presë ende për të shijuar fitoren e parë dhe Kukësin që lë paskrahëve humbjen ndaj Teutës, për t’u ngjitur në kuotën e 8 pikëve.

Partizani-Kukësi  1-1  Cara 65’/ Feijao 70′ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *