• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Ja formacionet e mundshme në Partizani-Kukësi dhe Tirana- Teuta (FOTO)

Byadmin

Oct 17, 2021

Sot në orën 16:45 do të zhvillohet super ndeshja, Partizani-Kukësi e cila do të zhvillohet në stadiumin “AIR Albania”.

Duket se trajneri Daja ka vendosur për formacionin dhe do të luajë me modulin me 3 mbrojtës, 3-5-2. Alban Hoxha do të mbrojë portën, më pas në mbrojtje Sota, Belica dhe Damçevski. Në mesfushë nga e djathta, Marku, në qendër Mala, Kaçe dhe Rrapaj dhe në të majtë Musta në balotazh me Herald Markun. Në sulm Tedi Cara dhe Stenio Zhunior.

Kukësi do të ketë shërbimet e kapitenit Gjelbrim Taipi për sfidën ndaj Partizanit ditën e diel. Klubi do të shlyejë me pagesë gjysmën e dënimit për të pasur mesfushorin në fushë.

Kështu që trajneri Longo nuk do të ketë asnjë mungesë, pasi janë rikuperuar edhe të dëmtuarit. Në dyshim mbetet vetëm sulmuesi moldav, Artium Puntus, i cili dje ka mbërritur në Shqipëri pas impenjimit me kombëtaren. Longo pritet të mos bëjë shumë ndryshime nga formacioni i zakonshëm.

This image has an empty alt attribute; its file name is kukesi.png

Do të luajnë Ngo, Seferi, Ismajlgeci, Hoxhallari e Gjumsi? Me shumë mundësi, jo. Pothuajse të gjithë janë jashtë forme. Përjashtim bën ndonjë prej tyre. Gjithsesi, gjithçka mbetet për t’u parë, sepse Shehi do të presë deri sekondën e fundit.

Nëse nuk ia dalin, atëherë do të jenë rezervat që do të marrin në dorë skuadrën, duke filluar nga Hoti e me radhë. Problemi më i madh është sulmi.

Edhe Beshiraj ka pasur probleme, por do të sakrifikojë. Mbetet për t’u parë kompozimi edhe në mbrojtje dhe mesfushë, ndërkohë që sot Shehi do të stërvitet me dyer të mbyllura në stadium.

“Djemtë e detit” kanë vijuar dje paradite përgatitjet për takimin ndaj Tiranës në Durrës. Nën drejtimin e trajnerit Edi Martini dhe stafit teknik, ekipi ka zhvilluar një seancë të karakterit tekniko-taktik, ku stafi po jep direktivat e fundit në prag të takimit ndaj bardhebluve. Edhe Asion Daja që ishte i pezulluar me shumë mundësi do të jetë në fushë.

Teuta duhet të paguajë gjobën, por deri dje nga klubi durrsak nuk ka pasur një konfirmim. Ndërkohë, rikthimi i rëndësishëm është serbi Ivanoviç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *