• Tue. Nov 23rd, 2021

AL2

…është media jote

FSHF nuk pranon kërkesën e bardhebluve, Teuta-Tirana do të luhet në…

Byadmin

Oct 14, 2021

Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka pranuar kërkesën e Tiranës për të shtyrë ndeshjen me Teutën

FSHF ka bërë me dije se është e pamundur që të pranohet kërkesa e bardhebluve.

Tirana para disa ditësh i ka bërë kërkësë Federatës Shqiptare të Futbollit, që të shtynte ndeshjen me Teutën, për shkak se te klubi i Tiranës, Covid-19 është ulur “këmbë kryq”.

VIDEO/ Tirana “lan duart” edhe me Europën, Teuta i mposht në kryeqytet dhe  vazhdon garën e titullit – VIP Sport

Një kërkesë e tillë nuk është pranuar nga FHF-ja dhe në këtëo kushtë ndeshje mes Teutës dhe Tiranës do të zhvillohet ditën e dielë siç edhe ishte lajmëruar, por me ndryshim orari dhe vendodhje.

Kjo sfidë ishte parashikuar të luhet ditën e dielë në orën 13:45 në stadiumin “ Egnatia Arena” në Rrogozhinë.

Ama, nga ana tjetër, Tirana ka marrë një bonus. Skuadrat nuk do të luajnë në Rrogozhinë ditën e diel në orën 13:45, por në Elbasan.

Ndeshjes i është spostuar orari, ndërsa tani sfida do të luhet në orën 19:45 në “Elbasan Arena”.

Ndeshja Teuta-Tirana/ Nuk lejohen grumbullime, segmentet rrugore që do  bllokohen në kryeqytet - Aktualiteti
Të Dielën Teuta – Tirana – KF TIRANA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *