• Fri. Dec 3rd, 2021

AL2

…është media jote

Month: October 2021

  • Home
  • Një tifoz i vetëm bëri ultrasin për Teutën, në tribuna më shumë se mbështetës kishte… staf të Vllaznisë

Një tifoz i vetëm bëri ultrasin për Teutën, në tribuna më shumë se mbështetës kishte… staf të Vllaznisë

Ndeshja e sotme mes Teutës dhe Vllaznisë, ka vazhduar rrugëtimin e pazakontë të skuadrave shqiptare, duke çuar durrsakët pritës në Shkodër për shkak të problemeve me stadiumin e tyre. Kjo…

Egnatia abonon Partizanin me barazimet, Kastrioti ‘kockë e fortë’ për teutën (VIDEO)

Partizani vazhdon ende të vuajë. Të kuqtë nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 me Egnatian në ‘’Air Albania’’ duke thelluar dhe më tej krizën që i ka kapluar.…

Lojtari i Kombëtares jep lajmin e madh, bëhet baba për herë të parë! (FOTO)

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Odise Roshi ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shum të rëndësishëm. Mesfushori ka ndarë me ndjékësit e tij një foto ku është bërë baba. Në…

Goli pas 4 minutash pritjeje, ja moviola e sfidës Dinamo-Kukësi (VIDEO)

Goli i Kukësit në minutën e 28-të mori katër minuta për t’u konfirmuar nga sistemi VAR. Në fakt, pamjet filmike nuk ishin të qarta, edhe pse nga pozicioni ku jepej…

Ish-presidenti i Partizanit dedikim rrëqethës te birit që ka humbur: 17 vjet më parë…(FOTO)

Ish-presidenti i Partizanit, Albert Xhani po bëhet gjithmonë e më aktiv në publik. Tashmë, me një profil në “Facebook”, ai reagon në lidhje me të kaluarën dhe të tashmen e…

Andi Lila: Për një shoqëri më të ndershme dhe më patriote, më e ditur dhe më e bashkuar, sporti është fjala kyçe!

1. Ëmbëlsia e futbollit është sikur mjalti i jetës time dhe ndoshta për çdo futbollist apo sportdashës është aq bukur saqë po të flasim për orë të tëra për futboll…

ZYRTARE: Barcelona zgjedh trajnerin e ri! (FOTO)

Xavi do të jetë trajneri i ri i Barcelonës. Lajmin e bën të ditur e përditshmja spanjolle “As”, që raporton se tashmë është arritur marrëveshja dhe ish kapiteni i katalanëve…

“Buzëqesh” Brdariç, ylli i Vllaznisë i gatshëm për takimin ndaj Tiranës (FOTO)

Mungesa e mesfushorit Ardit Krymi në ndeshjen ndaj Kukësit ia prishi jo pak planet trajnerit Tomas Brdariç. Një natë para ndeshjes së luajtur në Rrogozhinë, Krymi ka pasur probleme shëndetësore…

Stadiumi “Air Albania”, një biznes që klubeve u kushton shumë…

Tiranës, por dhe çdo skuadre tjetër që luan në “Air Albania” i kushton shumë stadiumi i ri. Bardheblutë, të kuqtë dhe çdo ekip tjetër që dëshiron të marrë me qira…

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë (FOTO)

Futbolli shqiptar në zi. Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare një nga emrat e shquar të ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1960, Nikoll Gjergji. Këtë lajm e ka…