• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Spikati tek Vllaznia, ish-sulmuesi shkodraneve firmos tek…(FOTO)

Byadmin

Sep 25, 2021

Sulmuesi boshnjak, Haris Dilaver, bëri një paraqitje pozitive me Vllazninë në sezonin e fundit, ku shënoi 11 gola në kampionat dhe katër në Kupë për shkodranët.

Megjithatë, kjo duket se nuk ka mjaftuar për t’i bindur drejtuesit kuqeblu, të cilët e lanë të lirë sulmuesin 31-vjeçar.

Së fundmi, Dilaver është bërë me ekip të ri, pasi ka firmosur me FC Valeta.

E KRYER/ U largua nga Vllaznia gjatë merkatos së verës, Haris Dilaver firmos me skuadrën e re

Ish-sulmuesi i Vllaznisë ka firmosur kontratë një vjeçare me kampionët e Maltës.

Dilaver regjistron 43 ndeshje në kampionat, Kupë dhe Konferencë Ligë.

Mediat boshnjake bëjnë me dije se lojtari ka firmosur për një sezon, ndërsa pritet të bëhet edhe zyrtarizimi nga ana e klubit maltez pasi edhe vetë lojtari ka postuar një foto që ndodhet në Malta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *