• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Camp Nou pret ‘El Clasico’-n e parë pa Lionel Messin, ja kur do të luhet ndeshja mes dy kundërshtarëve të ‘përbetuar’

Byadmin

Sep 24, 2021

El Clasico është një nga sfidat më të ndiera të futbollit spanjoll dhe atij botëror dhe pavarsisht se këtë vit në këtë sfidë nuk do të jetë asnjëri mes Messit dhe Ronaldos.

Dueli mes Barcelonës dhe Realit të Madridit ngjall gjithmonë interes pavarsisht formës që shfaqin skuadrat.

El Clasico i parë i këtij viti e ka tashmë një orë dhe një datë.

E vlefshme për javën e 10-të Barcelona-Real Madrid do të luhet në datën 24 tetor në orën 16:15.

Një orar i pazakontë por që gjithsesi spektakli në këtë duel është i garantuar.

Si rezultat, Blaugrana do të ketë një ditë më pak pushim në krahasim me Real Madridin para Clasicos.

LaLiga: Barcelona vs Real Madrid | El Clasico 2020: Post-match reaction,  updates and analysis | Marca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *