• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Rruga drejt Tiranës/ Konferencë Liga “zjarr” ditën e sotme, zbuloni 14 duelet emocionuese

Byadmin

Sep 16, 2021

Rrugëtimi drejt finales së madhe të Tiranës në stadiumin “AIR Albania” i’u dha udhë të martën me dy sfida që çelën zyrtarisht startimin e një kompeticioni të ri si UEFA Europa Konferencë Ligë.

Fejnordi i cili barazoi pa gola në transfertën e vështirë të Izraelit ndaj Makabi Haifas dhe një izraelite tjetër si Makabi Tel Aviv triumfoi me “poker” 4-1 ndaj Alashkertit.

Sot i takon skuadrave të tjera që të zbresin në fushë në këtë kompeticion të ri, ku favorit duken Totenhemi i cili do të sfidohet ndaj Ren në transfertë në orën 21:00.

Roma e Zhoze Murinjos dhe e Marash Kumbullës do të përballet ndaj CSKA-së së Sofies në stadiumin “Olimpico” në orën 21:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *