• Sun. Dec 5th, 2021

AL2

…është media jote

Futbollisti shqiptar e lë Bayernin me 10 lojtarë, bavarezët nuk ia dalin në transfertën me Barçën!

Byadmin

Sep 14, 2021

Bajern Mynih U19 nuk ia del dot në transfertën me bashkëmoshatarët e Barcelonës.

Këta të fundit kanë fituar me shifrat 2-0 në takimin e vlefshëm për Champions League Youth.

Nga minuta e parë në këtë sfidë ka qenë edhe një futbollist shqiptar, Behar Neziri, i cili ka lënë skuadrën me 10 lojtarë në minutën e 51-të.

Fillimisht mesfushori me origjinë nga Kosova është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 12, ndërsa pak pas nisjes së pjesës së dytë ndëshkohet sërish dhe detyrohet të lërë fushën.

Image

. Rezultati në ato momente ishte 1-0 për Barcelonën, e cila më pas ka shfrytëzuar epërsinë numerike për të thelluar rezultatin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *