• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

E bujshme/ A do të vijë Pajtim Kasami te Shqipëria?

Byadmin

Sep 14, 2021

Kombëtarja Shqiptare është pranë një përforcimi të ri në ekipin e saj.

Sipas mediave në Kosovë, lojtari i Bazelit, Pajtim Kasami i ka thënë po Shqipërisë dhe tashmë FSHF do të perballet me një tjetër çështje në CAS, e cila pritet te fitohet si në rastin e Nedim Bajramit.

28 vjeçari do të duhet të plotësojë çështjet juridike dhe pritet t’i bashkohet Kombëtares Kuqezi.

Kasami është një futbollist që ka luajtur me Kombëtaren e Zvicrës. Ai ka qenë  në stol edhe kundër Shqipërisë në vitin 2013.

Megjithatë me ndryshimet e rregullave që ka bërë FIFA, Shqipëria shpreson se mund të fitojë një tjetër çështje.

Kasami nuk është ftuar prej 5 vitesh nga Zvicra dhe 29-vjeçari nuk ka luajtur në Botëror ose Europian me helvetët.

May be an image of 1 person

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *