• Mon. Nov 22nd, 2021

AL2

…është media jote

Ndarja nga jeta e fizioterapistit të Kombëtares, mesazh emocionues nga De Biazi: Shpirt i mirë dhe bujar…

Byadmin

Sep 13, 2021

XhanI De Biazi, ish-trajneri i përfaqësues shqiptare, ka qenë një nga emrat e shumtë që ka publikuar një mesazh ngùshëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të fizioterapistit të Kombëtares, Ylli Mihali. Ky i fundit humbi sot betejën me COVID-19, nga i cili vuante prej shumë kohësh.

De Biazi vlerësoi sidomos personin në fjalët e tij për një nga bashkëpunëtorët që ka patur në krah në vitet e tij në drejtimin e kuqezinjve.

Rama mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të mjekut të Kombëtares: Ylli  Mihali la një kujtim të pashlyeshëm

“Jam vërtet i trishtuar për zhdùkjen e mikut tim Ylli.  Personi që e vlerësova shumë, njerëzisht dhe profesionalisht. Fiziku i tij i prej mundësi fshéhu një shpirt të mirë dhe bujar, një person autentik që e donte punën e tij dhe ekipin tonë kombëtar.

Fatkeqësisht do të kem një mik më pak në Shqipëri, por praninë tënde i dashur Ylli unë do të mbaj në zemrën time. Faleminderit për gjithçka. PREHU NE PAQE”, ishte mesazhi i ish-trajnerit të kuqezinjve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *