• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

E tríshtë! Fizioterapisti i Kombëtares humb jetën prej COVID-19! (FOTO)

Byadmin

Sep 13, 2021

Një lajm i trishtë vjen nga futbolli shqiptar. Masazhatori i Kombëtares shqiptare, Ylli Mihali ka ndërruar jetë një orë më parë si pasojë e virusit të tmerrshëm COVID-19.

Mihali nuk i mbijetoi Kòronavírusit nga ku ishte dhe në intùmbim këto ditët e fundit të jetës së tij.

Ai u infektua përpara ndeshjes ndaj San Marinos, ku Shqipëria triumfoi me rezultatin 5-0 në fushatën kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”.

Mihali ishte pjesë e Kombëtares shqiptare si fizioterapist për 30 vite, duke ndihmuar me gjendjen fizike qindra lojtarë. 

Ai ka ndërruar jetë duke shòkuar mbarë opinionin publik, miqtë, kolegët dhe familjarët e tij.

Al2Media i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Mihali! U prefsh në paqe YLLI!♥

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *