• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Pesë ndeshje në 3 ditë, zbulohet axhenda e javës së dytë e Kategorisë Superiore

Byadmin

Sep 12, 2021

Java e dytë e edicionit të ri futbollistik 2021/2022 të Kategorisë Superiore rezervon duele tepër interesante.

Ndeshja e parë e kësaj jave do të luhet të premten e 17 shtatorit në orën 19:45, ku Dinamo do të luajë ndeshjen e saj të parë si pritës në stadiumin “Elbasan Arena” ndaj Laçit.

Të shtunën do të luhen dy ndeshje në dy orare të ndryshme, në orën 16:45 do të luhet supersfida Skënderbeu-Partizani në stadiumin “Skënderbeu” dhe në orën 19:45 supersfida tjetër, Vllaznia-Teuta e cila do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”.

Të dielën e 19 shtatorit, në orën 13:45 në stadiumin “Selman Stërmasi” Tirana do të luajë ndaj Egnatias. Përveç Dinamos, edhe Kukësi do të luajë në “Elbasan Arena” në orën 16:45 ndaj Kastriotit.

AXHENDA E JAVËS SË DYTË E KATEGORISË SUPERIORE 2021/2022 –

DINAMO – LAÇI | “ELBASAN ARENA” | E PREMTE, 19:45

SKËNDERBEU – PARTIZANI | STADIUMI “SKËNDERBEU” | E SHTUNË, 16:45

VLLAZNIA – TEUTA | “LORO BORIÇI” | E SHTUNË, 19:45

TIRANA – EGNATIA | “SELMAN STËRMASI” | E DIELË, 13:45

KUKËSI – KASTRIOTI | “ELBASAN ARENA” | E DIELË, 16:45

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *