• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Magani: Humbja ndaj Kukësit, e dhimbshme! Longo: Nuk e prisja që Superiorja të ishte…!

Byadmin

Sep 12, 2021
longomagani

Pas humbjes 1-3 ndaj Kukësit në shtëpi, trajneri i Egnatias, Gugash Magani nëpërmjet mikrofonave të “SuperSport” ka analizuar disfatën e parë në kampionat që në debutim të këtij edicioni të Kategorisë Superiore:

“Fitorja e Kukësit ishte e merituar dhe humbja jonë ishte e dhimbshme. Ne ishim të barabartë në fillimin e lojës, gabuam me golin e kthyer gjithashtu dhe tek goli i dytë. Normalisht që të referohemi organikës sonë na kanë mbërritur 4-5 lojtarë një javë përpara fillimit të kampionatit dhe janë të pa ambjentuar.

Kemi lojtarë në skuadër që e njohin Kategorinë Superiore dhe kanë dalë dhe kampion. Mendoj që portieri është pika më e fortë e skuadrës, portieri ka dy javë që ka ardhur dhe ka eksperiencë. Nuk dua ta theksoj shumë portierin, duhet ta zgjidhi pak më me qetësi. Nuk ka alternativë tjetër veçse t’i japim besim dhe të vazhdojmë përpara.”, përfundoi Magani.

Pas fitores ndaj Egnatias në transfertë, trajneri i Kukësit, Diego Longo ka folur në mikrofonat e “SuperSport” duke analizuar triumfin e tij të parë që në debutim me skuadrën verilindore në Kategorinë Superiore:

E prisja nga ekipi sepse kemi punuar mirë për dy muaj. Në çdo stërvitje bëjmë maksimumin dhe ndiejmë entuaziazëm. Kur stërvitesh fort bën atë që duhet në fushë. Të kontrrollojmë topin është stili jonë, kam lojtarë që mund ta bëjnë.

Ndoshta për Shqipërinë është diçka ndryshe, por ne e shijojmë këtë lloj loje sepse e pëlqejmë. I kam parë të gjitha ndeshjet, i kam përgatitur sfidat duke parë dhe miqësoret e Egnatias. Superiorja është një nivel i lartë i kampionatit nuk e prisja, dhe është një vizion ndryshe të futbollit. Kam parë një organizim shumë të mirë dhe duhet të përgatitemi për nivelet e larta.”, përfundoi Longo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *