• Sat. Dec 4th, 2021

AL2

…është media jote

Sa shumë klube europiane me dy futbollistë shqiptarë në përbërje (FOTO)

Byadmin

Sep 11, 2021

Jurgen Çelhaka do të luajë në një ekip me Muçin dhe do të formojnë dyshen e gjashtë të shqiptarëve që aktivizohen në një ekip jashtë vendit tonë.

Në Itali, më saktë në Serinë A kemi Hysajn me Strakoshën që luajnë te Lacio dhe titullarët e padiskutueshëm të Empolit, Bajrami me Ismajlin.

Në Turqi këtë sezon do të zbresin në fushë tri dyshe shqiptarësh, një në Superligën e Turqisë dhe dy në ligën e parë. Cikalleshi, Çekiçi,

Nuk po i ecin punët keq kombëtares. Lojtarë të saj po luajnë mirë në Evropë, madje edhe po shënojnë, apo po ndihmojnë ekipin që të realizojë.

Futbollistët shqiptar kanë bërë emër të madh në futbollin botëror.

Disa nga ta luajnë në skuadrat më me emër në Evropë dhe vlera e tyre po rritet gjithnjë e më shumë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *