• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Nedim Bajrami gjen rrugën e rrjetës në Serinë A, mesfushori i Kombëtares i shënon Venecias

Byadmin

Sep 11, 2021

Mesfushori i Kombëtares, Nedim Bajrami e bën sefte në Serinë A. 22-vjeçari ka gjetur rrugën e rrjetës në sfidën ndaj Venecias, ku skuadra e Empolit u mposht me rezultatin 1-2.

Në minutën e 89-të, Bajrami goditi saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke ngushtuar diferencën. Por në fund ishin miqtë ata që festuan falë triumfit 1-2.

Ky takim ishte i vlefshëm për javën e 3-të të Serisë A. Vlen të theksohet fakti se Bajrami është lideri i Empolit dhe një nga më të dalluarit e momentit te kjo skuadër.

Mesfushori i Kombëtares, Nedim Bajrami po kalon një formë të shkëlqyer në karrierë duke dhënë paraqitje mjaft të mira si me Shqipërinë ashtu dhe me skuadrën e tij Empolin.

Bajrami tentoi 4 herë portën në sfidën ndaj Venecias, ndaj të cilave 2 drejt kuadratit, ndërsa nga 8 driblime, 6 ishin të suksesshme për mesfushorin kuqezi. Portali i specializuar i statistikave “SOFA SCORE“, e vlerësoi paraqitjen e mesfushorit me notën 7.4.

Në minutat e mbetura Empoli nuk mundi të bënte dot asgjë duke pësuar një disfatë në shtëpi me Venecian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *