• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Përballja me San Marinon, ja bilanci i Shqipërisë me kundërshtarin e radhës

Byadmin

Sep 7, 2021

Shqipëria luan nesër takimin e radhës ndaj San Marinos, në stadiumin “Elbasan Arena” në orën 20:45.

Faqja e njohur e statistikave “Sofa Score” ka treguar bilancet e dy kombëtareve me njëra-tjetrën, teksa në tre ndeshje Shqipëria ka triumfuar të gjitha ndeshjet me dy fitore 0-3 dhe një fitore 0-2.

May be an image of 2 people and people playing sports

Në këtë fushatë eliminatore të Botërorit “KATAR 2022”, kuqezinjtë kanë fituar 3,  humbur 2 dhe barazuar asnjëherë.

Ndërsa San Marino ka pësuar 5 humbje. Shqipëria ka shënuar 5 gola ndërsa San Marino 1, ndërsa të pësuar Kombëtarja shqiptare ka pranuar 6 dhe San Marino 19. Mbajtja e topit është 55.8% për Shqipërinë ndërsa San Marino e ka mbajtur 25,2%.

STATISTIKAT SIPAS FAQES SË STATISTIKAVE “SOFA SCORE” –

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *