• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Mbajnë fronin e “mbretëreshës” së merkatos së verës në Superiore, ja të gjitha lëvizjet e kryera nga Dinamo

Byadmin

Sep 7, 2021

Mbrëmjen e djeshme u mbyll dhe merkato verore në Kategorinë Superiore. Skuadra e Dinamos e cila u rikthye në elitë pas 9 vitesh, mban në këtë dritare të transferimeve fronin “mbretëreshës” në merkato teksa ka arritur të afrojë plot 23 lojtarë.

Afrimet kanë qenë të bujshme ku nuk mungonin emrat me tepër eksperiencë dhe me tepër talent si Agim Ibraimi, Patrik Bardhi, Enis Gavazaj, Romeo Harizaj, Aleksandar Isaevski, Lancinet Sidibe, Eni Imami, Redon Mihana dhe Mario Gjata. Ndërsa largimet kanë qenë plot 17 lojtarë. Një revolucion total në shtëpinë e klubit të Dinamos.

“Panorama Sport” ju sjell tabelën e plotë të merkatos verore të Tiranës:

TABELA E PLOTË E MERKATOS VERORE TË DINAMOS –

DINAMO

Afrime: Patrik Bardhi, Dorian Kërçiku, Marin Abazaj, Enis Gavazaj, Romeo Harizaj, Rimal Haxhiu (huazim nga Apolonia), Stefen Çinedu, Xhuljano Skuka, Aleksandar Sofranak, Aleksandar Isaevski, Goran Siljanovski, Lancinet Sidibe, Besir Demiri, Agim Ibraimi, Lorenco Hasani, Eni Imami, Rei Nuriu, Badra Ali Samake, Simon Simoni, Redon Mihana, Arb Shala, Mario Gjata, Edis Maliqi;

Zyrtare: Eni Imami te Dinamo, rikthehet pas 8 vitesh te klubi mëmë - Abc  News

Largime: Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Emiljano Hidri, Artion Alillari, Mustafa Xhixhiua, Damiano Pontreli, Xhorxhian Boçi, Esmerald Aluku, Plarent Fejzaj, Niko Paterni, Klaudio Hyseni, Erald Kolgega, Uelber Almeida Santos, Mateo Ortolani, Mateo Haxhillari, Elvi Bogdani, Endri Reçi;

May be an image of 1 person and text

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *