• Fri. Nov 26th, 2021

AL2

…është media jote

Kombëtarja për rekord, Reja mund të kalojë… De Biasin!

Byadmin

Sep 7, 2021

Giovanni De Biasi do mbahet mend për dërgimin e Shqipërisë në Europianin e 2016. Italiani i stolit u largua nga kuqezinjtë dhe tanimë drejton Azerbajxhanin.

De Biasi tregon se Shqipëria ka sot lojtarë më të mirë në grup, futbollistë që luajnë në Itali e Spanjë.

Një lloj “shigjete” për trajnerin Edy Reja, që po has vështirësi në fazën offensive me kuqezinjtë.

De Biasi "shigjeta" Edy Rejas: Sikur t'i kisha unë lojtarët që ka sot  Shqipëria

Kombëtarja e drejtuar nga Edi Reja ka rastin të vendosë rekord pikësh sa i përket Shqipërisë në fazën e eliminatorëve në grupe.

Në 5 ndeshje kuqezinjtë kanë grumbulluar 9 pikë dhe projeksioni duke ditur se kemi edhe San Marinon e Andorrën, është që minimumi ta mbyllim grupin me 15 pikë, që është rekord.

Me De Biazin Kombëtarja grumbulloi 14 pikë, me Brigelin 13 pikë, ndërsa me trajner shqiptar është Hafizi me 8 pikë. Nëse do të llogaritej me sistem trepikësh në fitore, Bajko do të ishte më lart.

Vetëm Agolli do ishte ideal”, Hafizi kundër skemës së Rejës: Lojtarët janë  “viktimë” e sistemit, Hysaj ta pranoj… – SportEkspres.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *