• Wed. Nov 24th, 2021

AL2

…është media jote

Habit Mançini: Imobile do të shënojë 8 gola dhe do të fitojmë Kupën e Botës!

Byadmin

Sep 7, 2021

Italia është vënë me shpatulla pas murit në sfidat eliminatore të Botërorit pasi në dy ndeshje Kampionët e Europës kanë marrë vetëm 2 pikë. 

Por kjo nuk është aspak problem për trajnerin Roberto Mançini i cili nuk nguron tu dale lojtarëve të tij në mbrojtje duke larguar dhe pesimizmin aktual në skuadër.

Gjendja e skuadrës: “Duhet të vlerësojmë lodhjen e lojtarëve, ata vijnë nga Kampionati Evropian dhe nuk mund të jenë brilantë, do të kemi nevojë për lojtarë të freskët. Nëse nuk mund të ndryshoja, nuk do të ndryshoja, varet nga kushtet e tyre. Nuk është se ne na pëlqen të ndryshojmë, ne jemi në fillim të sezonit, djemtë kanë pasur 20 ditë pushime, mund të ketë pak hendek fizik. Ndeshja pak me Zvicrën ishte pak e lodhshme.

Llogaritë: “Llogaritë janë të thjeshta: ne kemi tri ndeshje, nëse i fitojmë dhe mund t’i fitojmë, ne kualifikohemi për në Kupën e Botës. Ne besojmë në Kupën e Botës, e kemi bërë që kur të gjithë menduan se nuk kishte as një lojtar të aftë për të luajtur në këtë kombëtare, ne kemi treguar se jemi të mirë. Jemi të qetë dhe na vjen keq që kemi humbur katër pikë. Fati tani është i pafavorshëm, po mendojmë të bëjmë mirë në ndeshjen e radhës.

Për Imobilen: “Më duket se jam kthyer te Mario Baloteli… Duke qenë se nuk kam asnjë lloj problemi, ne kemi fituar Kampionatin Evropian dhe Çiro ka qenë gjithmonë titullar. Pastaj në dy ndeshje ai shënoi, Herë të tjera iu afrua golit. Nganjëherë topi nuk hyn në portë. Unë mund të shtoj kërkesat për disa lëvizje të caktuara, por unë nuk shoh një problem të madh. Ai gjithmonë shënoi, mbase ai shënon 8 gola në Kupën e Botës dhe ne do të fitojmë Botërorin.

Kritikat: ”Sensi është mirë, ai kishte një problem në fillim të javë, u la jashtë skuadrës por tani është mirë. Unë mendoj se kjo skuadër ka supe të gjera për të mbajtur kritika, ata janë lojtarë me përvojë dhe nuk mendoj se është një problem i madh’’, përfundoi Mançini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *