• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Ku është VAR-i? Pamjet që tregojnë që mbrëmë na u mohua një 11-metërsh i pastër (VIDEO)

Byadmin

Sep 3, 2021

Ndeshja mes Polonisë dhe Shqipërisë nuk ka kaluar pa polemika mbi arbitrimin.

Në minutën e 66 të ndeshjes, kur rezultati ishte 3-1, kishte një kontakt në zonë mes Glik dhe Manajt.

Mbrojtësi i Polonisë kap këmbët e sulmuesit shqiptar dhe nuk kishte asnjë kontakt me topin.

VIDEO/ VAR-i inekzistent, shikoni çfarë penalltie i mohohet Rey Manaj-t |  BoldNews.al

Por arbitri nuk e mendoi në këtë mënyrë dhe akordoi kartonin e verdhë për Manajn për shkakun e protestave.

Për më tepër, çuditërisht as VAR nuk hyri për të riparë aksionin. Megjitahtë përsëritjet e pamjeve e treguan qartësisht se kishim të bënim me një 11-metërsh të mohuar për Shqipërinë, kjo e pranuar edhe nga vetë specialistët e gjykimit në Poloni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *