• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Trajneri i Polonisë Souza: Menaxheri i kuqezinjve është shoku im…

Byadmin

Sep 2, 2021

Para takimit me Shqipërinë si pjesë e ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2022 në Katar, Kamil Glik dhe Paulo Souza iu përgjigjën pyetjeve të gazetarëve.

“Ne e dimë se çfarë mund të bëjë rivali. Ky ekip është pak ‘italian’, me një trajner italian, me shumë lojtarë të Serisë A. Të gjithë i njohim këta lojtarë”, tha mbrojtësi polak Glik. Trajneri portugez i Polonisë foli për ndeshjen me Shqipërinë.

“Presioni është pjesë e punës sonë, por është presion pozitiv. Ne duam të konkurrojmë me të tjerët, me të vërtetë ndihem pjesë e këtij vendi të bukur. Kudo që të shkoj, ndihem pjesë e Polonisë.

Më shumë dua të tregoj se mund të fitojmë. Bëj atë që dua, ata më paguajnë për të bërë atë që më pëlqen. Menaxheri i kombëtares shqiptare është shoku im, ai është një njeri shumë i organizuar.

Do të jetë e vështirë për ne të përplasemi në fushën e lojës, do të na duhet të luajmë shpejt dhe të mbajmë peshën e lojës në mënyrë të përshtatshme. Do të ketë shumë duele një për një.

Ne do të duhet të përpunojmë situatat tona. Të gjitha momentet e lojës janë të rëndësishme. Për rivalët tanë është e rëndësishme të kundërsulmojmë.

Ne kurrë nuk kemi luajtur me tre mbrojtës dhe me Anglinë, madje kemi luajtur me pesë në mbrojtje. Duhet të dimë të mbrohemi kolektivisht”, mbylli Souza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *