• Sun. Nov 21st, 2021

AL2

…është media jote

Çfarë perle! Rey Manaj shënon supergol në stërvitje me Barcelonën! (VIDEO)

Byadmin

Aug 20, 2021

Tjetër perlë nga Rei Manaj në stërvitje me ekipin e parë të Barcelonës në pràg të sfídës ndaj Atletiko Bilbaos.

Kjo sfíidë është e vlefshme për javën e dytë të La Ligës, e cila të kujton shprehjen e famshme të gazetarit Bashkim Ramekaj: “Gol dhe trekanç”. 

Pas realizimit “alla Mesi” me parabol disa ditë më parë, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, i ka magjepsur të gjithë me realizimin e tij.

Prédha e Manajt me të brendshmen përfundoi në trekëndëshin e portës.

Falë formës së shkëlqyer që po kalon, shqiptari u grumbullua sërish nga trajneri Kuman dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit për sfidën ndaj Bilbaos.

Gjasat janë të shumta që këtë fundjavë të kemi një debutim historik të Manajt në La Liga me fanellën e Barçës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *