• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

E ardhmja e Messit sipas kompanive të basteve! (FOTO)

Byadmin

Aug 6, 2021

Në një ditë kur të gjithë tifozët e Barcelonës ishin të qetë dhe të lumtur sepse pritej firma me Lionel Mesin, vjen bomba. Pas 21 vitesh (zbarkoi që në moshën 13-vjeçare dhe largohet 34 vjeç) dashuria mes Barcelonës dhe argjentinasit ka përfunduar zyrtarisht me divòrc.

Leo u rikthye nga Ibiza ditën e mërkurë, ku gjatë ditëve të fundit u takua edhe me miqtë që luajnë te PSG. Gjithçka dukej gati për firmën. Por në orën 19:45 vjen një tjetër njoftim, ai i lamtumirës. E pabesueshme!

Ndërkohë që tani edhe kompanitë e basteve kanë filluar të vendosin koficientët me skuadrat favorite ku do të shkojë Mesi. PSG është favoriti kryesor për ta marrë argjentinasin me koeficient 1,90.

Në vendin e dytë ndodhen kampionët në fuqi të Anglisë, Mançester Siti me koeficientin, 4,00, por edhe transferimi tek “qytetarët” duket i pamundur pasi skuadra e Guardiolës sapo zyrtarizoi Grilisht, për shifrën e 100 milionë stërlinave.

Në vendin e tretë ndodhet kampionati amerikan i futbollit MLS me 13,00 pasi shumë klube kanë shprehur interesim për argjentinasin.

Ish-skuadra e Mesit, Njuells Old Boys është kuotuar me 15,00, teksa ndiqet nga skuadrat si Inter me 16, Junajtid me 19 dhe për ta mbyllur me Çelsin dhe Juventusin që kanë koeficientin 21.

Lionel Messi next club odds: PSG lead Man City and Man Utd in the race to  sign free agent after Barcelona confirm exit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *