• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Krenaria jonë! Rey Manaj nuk ndalon së shënuari për Barcelonën (VIDEO)

Byadmin

Jul 25, 2021

Rei Manaj vazhdon të shkëlqejë me fanellën e gjigantit spanjoll Barcelona.

Sùlmuesi i përfaqësues shqiptare, po shfrýtëzon çdo mundësi që po i jepet me katalanasit për të treguar formën e vet dhe sot ka shënuar përsëri me ekipin e parë.

I rreshtuar mes titullarëve në sfidën e sotme ndaj Zhirona, Manaj e ka kërkuar që në fillim golin dhe e ka gjetur në minutën e 24-t të sfidës.

Pas një aksioni nga e majta, ai e kërkoi topin në qendër dhe i vetëm para portierit ia kaloi sferën mes këmbëve këtij të fundit për të çùar shifrat në 2-0 për ekipin e tij mes duartrokitjeve të tifozëve të pranishëm.

Në ndeshjen e parë të skuadrës në fazën përgatitore, Manaj shënoi 3 gola në suksesin 4-0 ndaj Gimnastik Tarragonës.

Rey Manaj ishte në kërkim të një tjetër klubi për të vijuar karrierën, por kjo tripletë mund të bëjë që të fitojë një tjetër shans për të bindur trajnerin Koeman, ose në rastin më të kéq, ta ndihmojë që të gjejë një tjetër klub të niveleve të larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *