• Fri. Dec 3rd, 2021

AL2

…është media jote

Andi Lila reàgon ne lidhje me aksìdentìn e tmerrshëm në Kroaci: Jam pranë familjeve e të plàgosurve dhe atyre hùmbën njerëzit e zemres

Byadmin

Jul 25, 2021

Me hìdhèrim, sot 10 shqiptar hùmbën jetën dhe 30 u plàgosën në një aksìdent tràgjìk.

Ata kthèheshin nga Gjermania për të takuar familjet. Ata nuk udhètonin me avion sepse bileta e autobusit kushton 30 euro më lirë, dhe sakrìfìkonin 48 orë pa gjumë në autobus, por familjes ti ndihmonin më shumë.

Kùrsenin bukën e gojës, por fati i zì s’ju kùrseu dot jetën. Ata ishin 48 orë pa gjumë dhe kishin 365 ditë që ëndërronin takimin me fëmijët e tyre.

Sot ata rànë në gjumin e përjetshëm, dhe ne s’na mbetet tjetër veç ti ngushullojmë familjarët, për njerzit e tyre të mrekullueshëm që i hùmbën përgjithmon….

Në lìdhje me këtë aksìdent të tmèrrshem ka reàguar edhe Andi Lila:

“Çfarë dhìmbje e rèndë për çdo shqiptar lajmi nga Kroacia për hùmbje jetësh të vëllezërve e motrave nga Kosova. Kjo dhìmbje që ka plàgosur zemrat e shqiptarëve në çdo cep të botës, më ka pìkèllur fortë në shpirt.
Si prind, si baba, si vella, qëndroj pranë familjarëve që hùmbën të afërmit e tyre. Jam me ta në çdo moment. Jam pranë Kosovës.
Lutjet e mia shkojnë gjithashtu për plàgosurit rèndë me bìndjen se t’ia dalin të rikthèhen me shëndet të plotë në familjet e tyre!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *