• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Depay dhuron show gjatë prezantimit të tij tek Barcelona (VIDEO)

Byadmin

Jul 23, 2021

Memphis Depay ka folur për herë të parë si lojtar i Barcelonës, pas prezantimit të tij në Camp Nou të martën në mbrëmje.

Holandezi ka hedhur nënshkrimin në kontratën që do ta mbajë të lidhur me klubin deri në vitin 2023.

Të gjithë prisnin gabimin në xhonglime, por që holandezi ka qenë perfekt, madje duke dhuruar edhe ndonjë shoë me shumë me topin.

Më pas, fotot e ritualit me Laporta dhe ato me topin e Barcelona-s, përveç se veshja e uniformës.“Të vesh këtë fanelë dhe të jep në Camp Nou është fantastike për mua. Një ditë e shënuar”, ka thënë shkurtimisht ai.

Ai gjithashtu i dha merita Ronald Koeman për rolin që ai ka luajtur në zhvillimin e tij në vitet e fundit.

“Unë gjithashtu dua të falënderoj trajnerin. [Koeman] më bëri që të luaj si qendër sulmues. Ai më bëri të ndihem shumë rehat dhe duhet ta falënderoj për të gjitha ato”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *