• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Leku letër! Ja sa përfituan Laçi, Partizani dhe Vllaznia për kalimin e turit të parë në Europë!

Byadmin

Jul 17, 2021

Pas kalimit të turit të parë të Ligës së Konferencës, arkat e Partizanit janë pasuruar edhe me 350 mijë euro të tjera, pas 200 mijë të tjerave që morën që në fillim me pjesëmarrjen në Ligën e Konferencës.

Pas arritjes në turin e dytë, Partizani ka tashmë në arkat e klubit 550 mijë euro. Shorti i ka vënë përballë në turin e dytë gjigantët zviceranë të Bazelit dhe dukshëm kuqeblutë “helvetë” janë favoritë për të kaluar në turin e tretë.

Ndoshta rrugëtimi i Partizanit mund të ndalet kundër Bazelit në Europë, por mund të quhet një pjesëmarrje e suksesshme e “demave” në kompeticionet europiane pas një viti mungesë. Buxheti prej 550 mijë eurosh pritet ta ndihmojë shumë klubin e Partizanit në mbarëvajtjen e sezonit.

PËRFITIMET E KURBINASVE- Laçi siguroi kalimin në turin e dytë të Konferencë Ligës. Në bazë të shpërblimeve nga UEFA në këtë edicion të parë të kompeticionit të ri, kurbinasit kanë të garantuara deri më tani 550 mijë euro.

Skuadra e Laçit ka të siguruara 100 mijë euro shpërblim nga turi i parë i luajtur dhe 100 mijë euro të tjera sërish për pjesëmarrjen në turin tjetër.

Në rast eliminimi në turin e dytë, ndaj Universitae Kraiova, kurbinasit marrin shifrën shpërblyese prej 350 mijë eurosh që përkon me këtë tur. Kësisoj, në rast eliminimi, në arka shtohen 550 mijë euro nga UEFA.

PËRFITIMET E VLLAZNISËS- Plot 550 mijë euro kanë të garantuara deri tani nga kalimi në turin e dytë të Ligës së Konferencës edhe shkodranët e Vllaznisë.

Ndoshta rrugëtimi i kuqebluve mund të ndalet kundër AEL Limasol, por mund të quhet një pjesëmarrje e suksesshme e Vllaznisë në kompeticionet europiane pas 10 vitesh mungesë. Buxheti prej 550 mijë eurosh pritet ta ndihmojë shumë klubin e Vllaznisë në mbarëvajtjen e sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *