• Sun. Dec 5th, 2021

AL2

…është media jote

Mediat boshnjake: U dhamë ujë shqiptarëve, ata na godíten me…shishe!

Byadmin

Jul 9, 2021

Vllaznia hùmbi në shifrat 3-1 kundër Siroki Brijeg në trànsfertën e djeshme.

Takimi është vendosur nga arbitri rus që bëri gabime të shumta dhe anojë tërësisht nga vendasit.

Për këtë arsye te shkodranët ka pasur acàrim duke parë mënyrën sesi po vendosej ndeshja. 

Ndërkohë mediat boshnjake e cilësojnë si skàndal sjelljen e personave që ndodheshin në zonën VIP dhe që vinin nga Shqipëria.

“Për shkàk të temperaturës së lartë, një pjesë e delegacionit të Vllaznisë në zonën VIP hoqën bluzën dhe shkélën kodin e veshjes.

Siroki Brijeg iu dha atyre shishe uji në mënyrë që të shùanin etjen, ndërsa shqiptarët i përdorën për të godítur arbitrat me të njëjtat shishe. Nuk dihet ende nëse UEFA do t’i dénojë”, shkruhej në raportim. 

Faktor | Široki Brijeg bolji od albanske Vllaznije, gol u sudijskoj  nadoknadi pokvario utisak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *