• Sat. Dec 4th, 2021

AL2

…është media jote

Teuta bën goditjen e madhe, vjen mesfushori i Kombëtares (FOTO)

Byadmin

Jul 6, 2021

Sherif Kallaku rikthehet te Teuta pas shumë negociatash mes klubit durrsak dhe Lokomotivës së Zagrebit.

“Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se mesfushori është huazuar tek durrsakët deri në muajin janar 2022. Lajmin e konfirmoi edhe klubi në faqen zyrtare.

“Sherif Kallaku huazohet deri në janar tek Teuta. Emri i pestë që i është bashkuar projektit evropian të kampionëve të Shqipërisë është futbollistët Sherif Kallaku. Ai do ti bashkohet ekipit në formë huazimi. Kallaku do të jenë një ndihmë e madhe në Kupat e Evropës” dhe në sezonin e ri.

Sherif Kallaku largohet nga Teuta, gazetari i njohur zbulon skuadrën e re  të mesfushorit

Drejtuesit e Teutës falënderojnë presidentin e Nk Lokomotiva për bashkëpunimin dhe lejimin futbollistit për t’u afruar me Teutën.

Për Kallakun nuk është aventura e tij e parë me klubin durrsak, pasi Kallaku u largua nga Teuta në verën e kaluar.

Fantazisiti ka lënë përshtypje shumë të mira në ekipin e Teutës ku sezonin e kaluar fitoj Kupës e Shqipërisë, ndaj drejtuesit e klubit durrsak kanë këmbëngulur që të vihet sërish nën urdhrat e Edi Martinit.

Kallaku do t’i bashkohet skuadrës nesër në seancën e rradhës stërvitore që do të zhvillohen në Durrës”, citon klubi durrsak.

Teuta formalizes the transfer of Sherif Kallaku to Lokomotiva Zagreb - SPORT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *