• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

61 km në fushë! Njihuni me maratonomakun e EURO2020! (FOTO)

Byadmin

Jul 4, 2021

Pedro Gonzalez Lopez, i njohur si Pedri, ka shkruar historinë me paraqitjen kundër Zvicrës në “Euro 2020”.

Ylli i Barcelonës, po shkëlqen këtë Europian me fanellën e Spanjës duke arritur të behet protagonist absolut.

Ai është bërë futbollisti më i ri që paraqitet në një çerekfinale të një Kampionati Evropian, 18 vjet e 215 ditë.

Euro 2020: Pedri Becomes Youngest Player to Represent Spain in European  Championship

Edhe pse nuk realizon gola apo nuk dhuron asist, prania në fushë e Pedrit për iberikët është jetike.

18-vjeçari ka qenë titullar absolut në 5 ndeshje që Spanja ka zhvilluar deri tani, duke vrapuar në total 61 kilometra.

Shifra të frikshme këto për një futbollist të ri i cili ka mesatare vrapimi 12 kilometra për ndeshje. Një e ardhme e ndritur e pret Pedrin së bashku me të dhe Barcelonën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *