• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Besojeni apo jo, nga sot Messi eshtë lojtar pa ekip !

Byadmin

Jul 1, 2021

Nga sot Lionel Mesi është zyrtarisht pa skuadër. Tingëllon çuditshëm, por pas gjithë këtyre viteve 6 herë fituesi i “Topit të Artë” ndodhet për herë të parë “i papunë” pas skadencës së kontratës së tij ditën e djeshme, më 30 qershor

“Pleshti” i cili aktualisht është i impenjuar me Argjentinën e tij në Kupën e Amerikës nuk e dinë më fatin e të ardhmes së tij.

mESI

Sipas mediave të ndryshme thuhet se ylli argjentinas do të ulet në bisedime përsëri me klubin katalanas për të vijuar sërish bashkëpunimin e tyre dhe për disa vite e gjitha kjo mund të ndodhë pasi kombëtarja “Albiceleste” të përfundojë aventurën e saj në Kupën e Amerikës.

Tani që 34-vjeçari ndodhet pa asnjë skuadër shumë ekipe të ndryshme do të tentojnë të përfitojnë nga kjo situatë, ku Mançester Siti ndodhet në “pole” për Mesin, Interi që gjithmonë e ka admiruar lojtarin apo edhe PSG që do të bënte çmendurira për ta pasur në kontingjentin e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *