• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Pas vràsjeve në Velipojë, dígjen shezlongë në Drimadhë, dyshòhet për konflíkt mes bizneseve (VIDEO)

Byadmin

Jun 28, 2021

Shfrýtëzimi i vijës bregdetare është bërë shkàk për një tjetër konflíkt në jug të vendit.

Mësohet se mbrëmjen e djeshme rreth orës 01:30 në Drimadhë, janë djégur 60 shezlonge të një biznesi të vogël që opéron në këtë plazh!

Sipas burimeve të ndryshme mediatike, bëhet me dije se djégia ka qenë e qëllímshme dhe se shkàk mund të jetë bërë një konflíkt i mëparshëm midis bizneseve për shfrýtëzimin e vijës bregdetare në këtë zonë.

Drimadhe/ Shkon tapë në lokal dhe duke bërtitur, i riu merr pistoletën  manovër dhe qëllon kamerierin pasi i kërkoi të ulte zërin - Shqiptarja.com

Po sipas burimeve për Report Tv, shezlongët kanë qënë në pronësi të 55 vjeçarit Bilbil Domit.

Kujtojmë se pak ditë më parë në Velipojë, konflíkti për shezlongët mes pronarëve të bizneseve, u përshkàllëzua në përplàsje me àrmë ku mbetën të vdékur katër persona, ndërsa dy të tjerë u plàgosën.

Njoftimi i polícisë: Më datë 28.06.2021, rreth orës 01:00, në Drimadhes, Dhërmi, ka rënë zjàrr dhe janë djégur rreth 60 shezlongë në pronësi të shtetasit B. D.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *