• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Masàkra në Velipojë, reperi i njohur merr përsípër shërbimet funérale të 20-vjeçarit që mbeti i vràrë!

Byadmin

Jun 27, 2021

Një ngjàrje e réndë është regjistruar në Velipojë në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele.

Pas një shérri bànal për ndàrjen e rërës dhe shezlongeve në plazh, 4 persona mbetën të vràrë dhe 2 të tjerë të plàgosùr.

Kujtim Ferracaku 59-vjeç, Xhovani Gocaj 25-vjeç, Edmond Gocaj 38-vjeç dhe Musaen Zeneli vetëm 20 vjeç mbeten të vdékur në vend pas pérplàsjes me àrmë të pronarëve të dy hoteleve.Akoma më tràgjik ishte fati i 20-vjeçarit që hùmbi jetën, i cili ditën e djeshme kishte filluar punën si kamarier në hotelin Gocaj.

Dita e parë e tij e punës rezultoi fàtale dhe rezultoi të ishte dhe dita e fundit e jetës. Të afërm të 20-vjeçarit kanë pranuar se e ëma nuk kishte asnjë mùndësi financiare për të mbùluar të paktën shpénzímet e funéralít të djalit të saj, që u ndà nga jeta në lule të rinisë.

Një gjest tepër human dhe një shembull për të gjithë ka dhënë reperi Capital T. Ai është ofruar të ndihmojë familjen e djalit në komentet e postimit të opinionistit Olti Curri, ku të afërm të të ndjerit tregojnë se mamaja e Musaenit nuk pàguan dot funéralin.

Pasi “Iconstyle.al” kontaktoi me reperin, ju bëjmë me dije se ai është ofruar të mbùlojë pa zhùrmë të gjitha shpénzimet e funéralit të Musaenit që mbeti i vràrë mëngjesin e sotëm.

Capital T do t’i gjendet pranë familjes në këtë moment kaq të véshtírë, ndërsa gjésti i tij vlen si shembull për të gjithë ata që kanë mundësi të ndihmojnë sado pak nënën dhe vëllain e të ndjerit në këto ditë kaq të erréta.

“Iconstyle.al” ka komunikuar me familjarët e 20 vjeçarit dhe shumë shpejt do t’ju mundësojë një mënyrë (kontakt/llogari bankare) për personat që duan t’i vijnë në ndihmë familjes së víktímës.

Filloi punën për tu bërë burri i shtëpisë, mesazhe vaji për 20 vjeçarin që humbi jetën në masakrën e Velipojës – Albeu.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *