• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Shkodra nis të ëndërrojë! Vllaznia merr ish-sulmuesin e Chievos (FOTO)

Byadmin

Jun 27, 2021

Vllaznia sjell “Caleb Ekubanin”e ri në Shqipëri. Shkodranët janë shumë pranë firmës me sulmuesin ganez Ngissah Bismark.

23-vjeçari është një produkt i Chievo Veronas dhe mund të luajë si sulmues qëndre dhe si sulmues krahu.

Bismark në sezonet e fundit ka luajtur në Serie C me ekipe si Viterbese, Imolese, Vis Pesaro dhe sëfundmi Pro Sesto.

Boadu Maxwell Acosty - Wikipedia

Edhe pse e ka gjetur në pak raste rrugën e rrjetës ai është një futbollist me prespektivë të madhe dhe mund ta ndihmojë shumë Vllazninë.

Në orët e ardhshme mund të vijë edhe zyrtarizimi me trajnerin e Vllaznisë Brdaric që do të kishte në dispozicion një element shumë të vlefshëm për dy sfidat ndaj Siroki Brijeg në Europa League.

Calcio Serie C, Imolese: con Bolzoni c'è Ngissah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *